Презентація з музичного мистецтва в 5 класі на тему: Музика і візуальні види мистецтва урок 29


Чтобы посмотреть презентацию с картинками, оформлением и слайдами, скачайте ее файл и откройте в PowerPoint на своем компьютере.
Текстовое содержимое слайдов презентации:

Музика і візуальні види мистецтваУрок 29 в 5 класі підготувала Савченко Т.Т.Некрасовська ЗОШ І – ІІІ ст. 2014р. Як пов’язані література та музика? Поміркуйте, що міжними спільного, а що відмінного.• Які жанри музики утворюються за допомогою слова і звуку?• Які музичні жанри пов’язані з літературою? Що їх об’єднало?• Що таке романс? Музику якого композитора ми слухалина попередньому уроці? «У музеї мистецтв».Запрошуємо вас на виставку. Ми відвідаємо три зали і в кожнійознайомимося з певним видом образотворчого мистецтва та особливостямийого взаємозв’язку з музикою. ПЕРША ЗАЛА — живописЖивопис, як і музика, був і залишається незмінним супутником духовного життя людини. Музичні та живописні твори насамперед впливають на емоції, пробуджують спогади і почуття, розвивають уяву. Образ, створений художником на полотні, хвилює і захоплює,як акорд у музиці. І картина починає «звучати».Демонстрація картини В. Гартмана «Міські ворота в Києві».М. Мусоргський. «Богатирські ворота» зфортепіанної сюїти «Картинки з виставки». М. Мусоргського «Картинки з виставки»Фортепіанна сюїта М. Мусоргського «Картинки з виставки» буластворена 1874 року і присвячена пам’яті друга композитора — художникай архітектора Віктора Гартмана. Це програмний твір, що складаєтьсяз 10 п’єс, пов’язаних між собою темою-інтермедією «Прогулянка».Поштовхом для створення п’єси «Богатирські ворота» став ескізВ. Гартмана до його архітектурного проекту міських воріт, виконаногов давньоруському стилі. Модест Петрович Мусоргський — видатний російський композитор XIX століття. Автор опер, творів для оркестру, фортепіано, хорів,романсів. У своїй творчості композитор звертався до російського фольклору та національних сюжетів. В операх «Борис Годунов» та«Хованщина» йому вдалося розкрити образи простого народу.Підсумок у першій залі. У кожному творі живопису художник створюєнастрій або сюжет за допомогою ліній, кольору та інших засобіввиразності. Музика теж може мати настрій, сюжет, який створюєтьсяза допомогою звуків, музичного інструмента або голосу. Л. Боккеріні. «Менует» у виконанні струнного квінтету.Художня мова скульптури — виразна, чітка об’ємно-пластична форма, через яку мистець розкриває зміст твору, доносить до глядача свій задум. Скульптури виготовляють із бронзи, глини, каменю, дерева, і кожен матеріал допомагає втілити певний образ, передати рух або стан спокою. Отже, скульптурним зображенням можуть бути властиві динаміка, ритм, гармонія, що,безсумнівно, поєднує скульптуру з музикою. ДРУГА ЗАЛА — скульптура

Луїджі Боккеріні — італійський композитор XVIII століття, віолончеліст,один із творців інструментального камерного ансамблю.Написав 28 симфоній, 7 концертів, близько 100 струнних квартетів,125 квінтетів, 60 тріо та інші твори. ТРЕТЯ ЗАЛА — декоративно-прикладне мистецтвоЗапрошуємо вас до третьої зали, у якій розташовані твори декоративно-прикладного мистецтва: вишиті рушники та картини, виробиз бісеру, глиняний розписаний посуд, килими, оздоблені різьбоюдерев’яні вироби та багато іншого. Кожен із витворів мистецтва звучитьпо-особливому, в народних мотивах. Розгляньте ці візерунки.В них є ритм і настрій.Демонстрація виробів декоративного мистецтва: розпис петри-ківський, вишивка на картині, Рушнику тощо.Розкажіть, який ритм та настрій має кожен розпис. Під який інструментнайкраще звучатимуть картини? Опишіть характер музики.Яку мелодію ви уявляєте, переглядаючи ці вироби? Архітектура – “ застигла музика”Архітектура як вид мистецтва статична, просторова. Художнійобраз тут створюється необразотворчим способом. Він відображає визначені ідеї, настрої та бажання за допомогою співвідношеннямасштабів, мас, форм, кольору. Розспівування та знайомство з піснею.«Пісенька друзів» із мультфільму «Бременськімузиканти». Сл. Ю. Ентіна, муз. Г. Гладкова. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.• Як пов’язані музика та візуальні мистецтва? Поміркуйте,що між ними спільного, а що відмінного.• Які спільні засоби виразності мають живопис та музика?• Що поєднує архітектуру й музику?• Які музичні жанри поєднують музику та візуальні образи?• Твори яких композиторів звучали на уроці? В чому особливістькожного твору? Домашне завдання: Зверніть увагу на твори образотворчого мистецтва, які є довкола.Яка музика в них «звучить»?

Приложенные файлы

Добавить комментарий