Ситуационные задачи по химии (8 — 11 кл.)


Ситуаційні завдання з хімії

1.1938 рік. Ви – працівники хімічної лабораторії американського хіміка Р. Планкета, яка проводить досліди з тетрафторетиленом. Якось із балона, наповненого цією речовиною, перестав надходити газ. Планкет збовтав балон, відчув, що в середині замість газу – тверда речовина, а коли балон відкрили – з нього висипався білий порошок. У балоні відбулася реакція полімеризації. Складіть рівняння такої реакції. Як назвали надалі полімер політетрафторетилен? Де в ХХІ ст.. знайшов призначення цей полімер?
2. Один з видів латуні містить 60% міді і 40% цинку і є в основному сполукою міді з цинком. Знайдіть формулу сплаву. Які властивості він буде мати, де цей сплав можна застосувати?
3. Розшукуються надзвичайно міцний і стійкий матеріал, що застосовується нещодавно в будівництві. Його назву зашифровано: 64624. Що це за матеріал?
4.На таємному виробництві воєнізованої, агресивно налаштованої держави, добувають речовину Х, в якій зацікавлені розвідницькі лабораторії США, Росії, Франції та України. Людина – інформатор продала відомості про
виробництво цієї речовини. Розвідницькі лабораторії країн отримали спеціальне завдання: яку речовину добувають на секретному виробництві; визначити її формулу та використання в господарстві країни. Дані інформатора: W (C) = 31, 44%, W (H) = 1,31%, W (O) = 48, 91%, W (N) = 18,34%. Молекулярна маса Х не менше 200 і не більше 250.
5.Якби я був директором металургійного комплексу…
Уявіть. що кожен з вас – директор якогось металургійного підприємства. Що б ви зробили як директор, щоб добитися більшої ефективності в роботі галузі? Свої пропозиції аргументуйте.
6. Уяви собі, що ти – Робінзон, який опинився на безлюдному острові. Лише жага до життя штовхає вперед. Пофантазуй щодо подальших дій з урахуванням сучасних знань з хімії та біології. Описані тобою явища поясни і підтвердь рівняннями реакцій.
7. Уяви собі, що ти – офіцер війська Олександра Македонського. Тяжкий поход в Індію…Хвороби на шлунково-кишкові захворювання, нестача їжі, води. Твоє взуття стало неприродним. Не сподівайся на щасливий випадок у вигляді каравану з різним скарбом та ліками. Пофантазуй щодо цього, використовуючи знання з хімії та біології. Підтвердь умовиводи формулами, рівняннями реакцій.
8. Ви – співробітники журналу «Велике прання». До вас завітав режисер фільму «Чистота вредит здоровью?!» і запросив на прем`єру. Прогляньте фрагмент фільму та підготуйте питання до прес – конференції з
режисером. Чи можна приготувати мило або інші СМЗ в домашніх умовах? Які речовини треба взяти? Складіть рівняння відповідних реакцій.
9. Уяви собі, що ти – офіцер війська Олександра Македонського. Тяжкий поход в Індію…Хвороби на шлунково-кишкові захворювання, нестача їжі, води. Твоє взуття стало неприродним. Не сподівайся на щасливий випадок у вигляді каравану з різним скарбом та ліками. Пофантазуй щодо цього, використовуючи знання з хімії та біології. Підтвердь умовиводи формулами, рівняннями реакцій.
10. Лісництво міста Красний Лиман висуває директору комунального господарства вимогу переобладнати міський смітник, що своїм місцем розташування отруює навколишнє середовище. Директор комунальних підприємств у свою чергу висуває претензії до заводу, що викидає промислові відходи. Обіграти ситуацію. Яких заходів ви б ужили, якби були: а) лісником; б) директором комунальних підприємств; в) директором заводу?
11.Громадськість міста Красний Лиман стурбована зростанням захворювання на нервові хвороби серед дітей. Медики пояснюють це підвищеним змістом фенолу у повітрі і висувають суворі вимоги до директора заводу. Обіграти ситуацію. Яких заходів ви б ужили, якби були:
а) представником громадськості; б) лікарем; в) директором заводу?
12. Інспектор з рибного нагляду висуває вимоги до працівників залізниці у зв`язку з появою нафтових плям на поверхні озер, що привело до масової загибелі мальків? Обіграти ситуацію. Яких заходів ви б ужили, якби були: а) інспектором рибнадзору; б) рибалкою; в) начальником локомотивного депо?

13.Згідно з дослідженнями членів екологічного гуртка ЗОШ № 4
міста Красний Лиман, загальна кількість автомобілів, що проїжджають за добу по вулиці Чапаєва, що поблизу школи, складає 1519. При цьому на 1 км. шляху вони витрачають приблизно 210 л бензину, збагачено Плюмбумом (до 0,36 г/л). Яка кількість Плюмбуму потрапляє за добу в атмосферу міста разом з відпрацьованими газами автомобілів? Як впливають сполуки Плюмбуму на організм людини?
14. Уявіть, що ви - працівник рекламного агентства. Вам доручили написати слогани до картинок, з зображенням товарів, виробництво яких пов’язано з застосуванням гліцерину.
Придумайте цікаві слогани, або прорекламуйте те, що зображено на картинках. Пам’ятайте, ми вивчаємо гліцерин та його властивості! Врахуйте це при підготовці реклами.


Приложенные файлы


Добавить комментарий