Абай ??нанбаевты? Ескендір поэмасы


Қазақ әдебиеті 9 сыныпСабақтың тақырыбы: А. Құнанбаев “Ескендір”поэмасыСабақтың мақсаты: А. Құнанбаевтың “Ескендір”поэмасының идеясын ашу, поэманың тереңіне бойлату;Сабақтың міндеттері:Білімділік: поэманың тақырыбы мен идеясын түсіндіру.Дамытушылық: іздену қабілетін, мәнерлеп айту дағдысын, сөйлеу мәдениетін, шығармашылық қабілетін дамыту.Тәрбиелік: адамгершілікке, рухани имандылыққа тәрбиелеу.Сабақтың типі: жаңа білімді меңгертуСабақтың әдісі: СТО (сын тұрғысынан ойлау мен жазуды дамыту )Көрнекілігі: интерактивті тақта, плакат, слайд, қосымша материалдарСабақтың барысы:І Ұйымдастыру кезеңіПсихологиялық дайындық1.“Мен саған...”тренинг2. 3топқа бөлуІІ Қызығушылықты ояту кезеңі1.“ой шақыру ”әдісі(Таразы суреті)Бұл не? Ол туралы сөз, сөз тіркесі, сөйлем айту- таразы, таразыла, ой таразысы, ақыл таразысыЕндеше, Абай атамыз:1. Ойға түстім толғандымӨз мінімді қолға алдым...2. Бойдағы мінді санасам,Тау тасынан аз емес,- деген.Ендеше, өз бойымыздағы қасиеттерімізді де таразылай отырайық.ІІ Мағынаны тану кезеңі1. Ойлаудың “6 телпек”әдісіАқ телпек – Статистикалық (деректерді талассыз келтіреді)Ескендір кім?Сары телпек – Сәттілік (сәтті кезеңдерді айтады)Қара телпек – Сәтсіздік (поэманың сәтсіз тұстарын айтады)Көк телпек – Аналитикалық (талдау жасайды, поэманы жатқа айтады)Жасыл телпек – Шығармашылық (идеялар мен болжамдар айтады)Қызыл телпек – Сезімтал (поэманы оқу барысында бастан кешірген сезімдерін тұжырымдайды)2. ТоптастыруЕскендір↓..............................ІҮ. Ой толғаныс кезеңіРАФТ стратегиясыР - оқушыА - бүгінгі заманның тойымсыздарына, ЕскендіргеФ - хат, үндеуТ - Қанағатсыздық қайда апарады?Ү. “Автор орындығы ” стратегиясыҮІ. Қорытындылау бағалауҮІІ. Үйге тапсырма “Өзім туралы”тақырыбында эссе жазу

Приложенные файлы


Добавить комментарий