Урок читання В.Сухомлинський. Як Миколка став хоробрим


Тема: В.Сухомлинський «Як Миколка став хоробрим»
Тип уроку.ВНЗМета: Познайомити учнів з оповіданням В.Сухомлинського «Як Миколка став хоробрим», пригадати біографію В.Сухомлинського; розвивати увагу, пам'ять , творче мислення; допомогти дітям розібратися в гарних якостях людини.
Хід уроку
Етапи уроку Діяльність вчителя Діяльність учнів
І. Організаційний
Мета: перевірка готовності учнів до уроку, створення емоційного фону уроку
Любі діти – чуйні, милі,
Знаю всі ви дуже щирі,
На уроці ви старайтесь,
Знань корисних набирайтесь.
То ж давайте подивимось, що ми з собою візьмемо на урок? Склавши пазл Діти вибирають із певної кількості слів, написаних на частинах пазлу, потрібні прикріплюють до дошки
IІ. Етап мотивації Перегортаю пазл, на зворотній стороні портрет В.Сухомлинського
Хто зображений на портреті?
Учбова ситуація «Актуалізація знань»
Прийом “Я уже знаю”Показую на листочках цифри і слова, (1918 –рік народження, 17 – став вчителем, фронт – під час ВВВ іде добровольцем на фронт, 23-роки був на посаді директора школи, «Серце віддаю дітям» - книга, яку написав письменник) Василь Сухомлинський
Називають як це зв’язано з біографією Сухомлинського
Назвіть будь ласка якості характеру « Людини » з великої букви
Подумайте чи є у вашому характері ці якості ?
Чи добре бути такою людиною?
Учбова ситуація «Створення проблемної ситуації»
Вправа «Плутанка»

Що таке хоробрість?
ХОРО́БРІСТЬ - Мужність і рішучість у вчинках, уміння побороти в собі страх; сміливість
Добра, людяна, щира, вдячна, гуманна, чуйна, ввічлива, привітна
З’єднують букви, щоб утворилося слово (хоробрість)
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Що би ви хотіли дізнатися на сьогоднішньому уроці?
Що ми будемо робити на уроці?
Ми дійсно продовжуємо працювати над творчістю В.Сухомлинського, а саме над оповіданням « Як Миколка став хоробрим»
Вправа «Передбачення»
Перед тим як приступити до читання нашого оповідання давайте передбачимо
Що може відбутися в оповіданні з такою назвою?
Як розвиватимуться події?
Чим може закінчитися оповідання?
Порушена послідовність
Як Миколка став хоробрим.
Миколка поклав пташеня за пазуху й поліз на тополю. Від страху в нього тремтіли руки й ноги, але він ліз усе вище й вище. Поклав Миколка пташеня в гніздо, а сам спустився додолу.Дівчатка дивилися на нього захоплено
Миколка прийшов сьогодні до школи дуже рано. На лавці під високою тополею сиділо двоє дівчаток. Вони дивилися на дерево. Щось зацікавило їх там. В очах дівчаток хлопчик помітив тривогу.
Миколка був дуже боязкий, але слова дівчинки вразили його. Невже вона вважає його боягузом?—    Я полізу,— сказав Миколка.—    Ти? — запитали дівчатка й з подивом глянули на хлопчика. Коли це знялася пташка, забилася, запищала тривожно. І тої ж миті перед лавкою щось упало.Миколка зрозумів: пташеня випало з гнізда, а мати його тепер у розпачі.Одна дівчинка взяла пташеня й каже:—    Якби ж це хто сміливий був зараз у школі... він би поліз на дерево й поклав пташеня в гніздо. Словникова робота
Тривога неспокій, збентеження, викликані якимсь побоюванням, страхом перед чимось, передчуттям неприємного, небезпечного
В розпачі -  в стані сильного душевного болю, безнадійності, безвихідності.
Читання оповідання
Інтерактивна гра «Шерлок Холмс»
Спробуйте швидко прочитати текст і скласти до нього якнайбільше запитань, не користуючись самим текстом. Питання мають охопити весь матеріал і врахувати найменші дрібниці.
На виконання цієї роботи відводиться 7 хв. (4 хв. - на відповіді)
(Визначається найдовший список питань. Учні дають відповіді на них.)
Гра «Вірю – не вірю»
Вчитель зачитує твердження Відповіді дітей
Робота в парах
Самостійно
Робота в парах
Учні повинні свої твердження прочитати з тексту
Яке оповідання В.Сухомлинського ми читали на минулому уроці?
Чого вчать нас твори В.Сухомлинського?
Давайте складемо кластер ????????
Рефлексія Чи сподобався вам урок?
Що нового дізналися?
Який настрій у вас? Домашнє завдання
Прийом «Написання ЕССЕ»
Написати розсуд на тему «Що таке хоробрість»
ІІІ. Мовно-читацька розминка
1. Вправи на дихання.
«Понюхати квіточку».
– Уявіть, що ви нюхаєте квіточку, вдихніть повітря і відчуйте аромат квітки.
«Здути кульбабку».
– Наберіть в легені повітря і видихайте його повільно, ніжно, ніби здуваєте білосніжну кульку кульбаби.
«Зігріємо рученята».
– Вдихніть повітря, видихайте різко, коротко, нібито зігріваєте руки.
2. Розчитування.
Читання складової таблиці
Читання речення різною інтонацією
«Я — гарна людина.»
Поясніть будь ласка значення слова «гарна».
Виконують вправи які пропонує вчитель

Приложенные файлы


Добавить комментарий