Батьківські збори Що робити влітку?

Батьківський лекторій-симпозіум
«Що робити на літніх канікулах?»
З настанням літніх канікул в школі перед багатьма батьками постає питання, як організувати відпочинок дитини на канікулах і де йому краще за все буде відпочити. Літо - сезон відпусток, але далеко не всі батьки можуть взяти відпустку і вирушити з родиною аби куди подалі від гамірного міста. Багато змушені працювати в літню спеку і думати про те, що зараз робить їх дитина, яка залишилася вдома без нагляду. Особливо турбує їх те, що дитина цілими днями дивиться телевізор або грає в комп'ютерні ігри. Адже такі розваги негативно впливають не тільки на здоров'я дитини, а й на його психіку. Тому батьки і задаються питанням, куди відправити дитину на канікулах. Давайте розглянемо, які є варіанти:
1. Село. Якщо у вас є в селі родичі або люблячі дитини бабуся з дідусем, то це ідеальний варіант для відпочинку дитини влітку. Проведення літніх канікул поза межами міста позитивно позначається на здоров сім'ї дітей. Чисте повітря, можливість купатися і засмагати, спілкування з однолітками і збільшення кола інтересів доставляють дитині багато радості і нових вражень. Крім того, сільські умови життя позитивно впливають на його виховання.
Адже він тут знайомитися з тими видами діяльності, Які міському жителю не знайомі. Наприклад, як і годувати доглядати за тваринами, як вирощувати картоплю, хліб та інші культурні рослини. Є один мінус в самостійному відпочинку дитини далеко від батьків. У багатьох селах немає поліклінік та професійних лікарів. Діти не вміють бути обережними, дорослі як. Крім того, міському дитині адаптуватися досільським умов не дуже просто.
Він може випадково поранитися під час купання на річці, впасти з велосипеда або просто отримати травму під час гри з однолітками. Тому, залишаючи дитину в селі, заздалегідь обговоріть всі можливі випадковості з тими, кому довіряєте організацію його відпочинку. Добре, якщо ви заздалегідь купіть медичну аптечку для дитини і домовтеся про те, як можна буде доставити дитину в найближчий здоров пункт, у разі отримання ним травми.
2. Дитячий табір. Відправити дитину в дитячий табір бажають багато батьків, але нікому не секрет, що відпочивати в пришкільному або заміському таборі не хочуть діти самі. Є, звичайно, деякі товариські хлопці, які кожен рік із задоволенням проводять канікули в дитячих таборах. Але їх мало, в основному за дітей, що відпочивають у таборах, приймають рішення самі батьки. Вони вважають, що йому буде краще в компанії однолітків і під наглядом вихователів, ніж одному будинку. Піонерські табори радянських часів, де кожна дитина могла відпочити в них безкоштовно, канули в минуле. Сьогодні всі табори називаються оздоровчими належать і комерційним структурам.
Батьки оплачують путівку в табір повністю або наполовину, все залежить від стану підприємства, на якому вони працюють. У багатьох підприємствах отримати путівку до дитячого табору не вдається кожному, в основному путівки дістаються дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей. Саме тому багато батьків не зважають на думку дитини при відправці його в табір. Адже вони з таким трудом дістали путівку і нарешті можуть влаштувати йому відпочинок у таборі, а в цей час самі мають можливість зайнятися справами, які не встигли завершити до цього.
Товариському і самостійного дитині добре в таборі, він може там навчитися плавати, малювати і танцювати. Дитячий табір має величезне виховне значення. У таборі немає постійного контролю дорослих та батьківської опіки, тому тут дитина вчитися самостійності. Так, і що може бути влітку краще природи, активного спілкування з друзями, змагань, походів, ігор і пісень біля багаття. Однак не слід відправляти дитину в табір на наступний рік повторно, якщо відпочити в ньому йому не сподобалося. В цьому випадку треба шукати інші варіанти організації відпочинку. Дайте дитині час, щоб він навчився адаптуватися в новому незнайомому колективі і подумайте над тим, що можна зробити, щоб сприяти цьому. Інакше дні, проведені в таборі, не принесуть бажаного результату, а в дитини будуть зіпсовані всі канікули.
3. Будинок. Якщо ви не маєте можливості відправити дитину в село або в табір, то постарайтеся організувати відпочинок дитини вдома таким чином, щоб він не сидів цілими днями в квартирі. Уважно вивчіть розклад цирку, кінотеатрів, аквапарків та інших дитячих розважальних закладів. Заплануйте їх відвідування, звільняючи час для цього зі свого щоденного розкладу і купуючи квитки заздалегідь.
У цьому випадку буде легше викроїти час у напруженому графіку дня для спільного відпочинку з дитиною. У вихідні дні обов'язково виїжджайте разом з дитиною в ліс або на річку купатися. Можна кататися на катамарані або на човнах. Ніщо не дає дитині стільки позитиву, як спілкування з ровесниками. Всім відомо, що батьки ніколи не можуть замінити дитині спілкування з друзями. Намагайтеся організувати відпочинок дитини так, щоб він мав можливість пограти з однолітками.
І Запрошуйте ходите в самі гості до родичів, у яких теж є діти. Якщо дитина любить гуляти на вулиці, знайдіть час, щоб познайомитися з його друзями і колом спілкування. Не забувайте про те, що у дитини крім ігор і розваг, повинні бути обов'язки по дому. Наприклад, забратися в кімнаті, сходити в магазин і винести сміття. Відпочиваючи вдома, дитина залишається під контролем батьків і неодмінно повинен їм допомагати виконувати роботи по дому. Регулярні спостереження за дітьми під час канікул, спільні ігри, бесіди допоможуть краще розуміти і виховати їх, а також стати їм у майбутньому самостійними і відповідальними людьми.
15

Приложенные файлы


Добавить комментарий