Цікавинки про період цвітіння у рослин


«Цікаво знати, що…»
1. Серед квіткових рослин найдовша тривалість цвітіння спостерігається у тропічних орхідей. Так, у деяких з них червоні квіти радують око протягом 40 -50 и навіть 90 діб.
2. А ось змієвидний цереус цвіте тільки вночі – з 22 години до 3 годин ночі. Серед нічної темряви розкривається велика біло-золотиста сіяюча зірка неймовірної краси. Недарма цей кактус називають «цариця ночі».
3. Деякі рослини під час розпускання квіток можуть видавати звуки, які виникають завдяки тертю пелюсток. У болотах острова Бугенвіль у Тихому океані росте «ридаюче» дерево, або заурауйя. Його квітки, розкриваючись, видають характерний ридаючий звук
4. Найбільші квіти в рафлезії Арнольді. Це рослина Індонезії і Філіппінських островів. Росте рафлезія в тропічних лісах, рафлезія – рослина – паразит, яка не має ні листя, ні стебла, і складається з однієї великої квітки та коренів, які просмоктуються до кореня хазяїна. Її легко впізнати за запахом, схожим на запах гниючого м’яса. Цим смородом рослина приваблює мух і жуків для запилення. Великі квітки рафлезії (вага майже 7 кг, діаметром більше метра) мають п’ять товстих пелюсток червоного кольору зі світлими плямами, насіння дуже дрібне. Іноді рафлезію називають квіткою слона, і не лише за її розміри. Роздавлюючи її плоди ногами, слони переносять насіння й «висівають» його на своїх стежках.
5. Найменша квітка не більша за головку булавки - це вольфія  безкоренева , яка є і найдрібнішою серед усіх вищих рослин на Землі, діаметр квітки лише 0,1 мм, живе в стоячих водоймах. Квітки в неї одностатеві , тіло має вигляд зеленої пластинки , корені відсутні. Вона дуже рідко цвіте, розмножується вегетативно. Вольфія - близька родичка ряски й нерідко зустрічається біля неї .

Приложенные файлы


Добавить комментарий