Сценарій новорічного свята Новорічне свято 1 клас


Новорічне свято
Підготувала вчитель початкових класів Кутепова Н. В. ДСШ №37м. Донецьк2014р.
Новорічне свято
1-й учень Ялинка сяє від прикрас, І зал горить вогнями. Всіх друзів просимо до нас Стрічати свято з нами. 2-й учень Сьогодні весело у нас - Ми Новий рік стрічаємо. Усіх, хто в залі є в цей час, Ми гаряче вітаємо. 3-й учень Пада, пада сніг лапатий. Вже ступило на поріг В кожну школу світле свято. Разом. Здрастуй, здрастуй, Новий рік! 4-й учень З Новим роком, з Новим щастям Ми вітаєм щиро вас. Свято любе, свято красне Нам уже почати час. Пісня 5-й учень Білий сніг летить у простір, Золотих листків нема. Це до нас прийшла у гості Молода, як цвіт, зима! (Входить Зима-Хурделиця,)
Зима Іду, іду-у, снігу намету, Я тепер не спочиваю: Землю ковдрою вкриваю, Вже вдягаю в білі шати, І річки спішу скувати, В білій шубі я сама Впізнаєте? Я … Зима! 6-й учень Ну що ти, Зимонько, Ми тебе впізнали. Ти ж така чарівна в нас, Буваєш раз на рік казкова, Сьогодні ж, саме час! 7-й учень Така ти гарна, симпатична І дуже чарівна! Ти сьогодні – новорічна! Творити час дива! Зима От горе! Я й забула, діти, Що рік новий іде, І треба казку всім створити, Та, чари мої де? А! Ось де паличка чарівна, Торкнусь – і казка оживе. Тож, сідайте всі, будь ласка, Покажу я вам цікаву казку. Для вас можливо і незвичну, Бо казка буде новорічна.
Казка «Новорічний колобок».
Дійові особи. Дід, Баба, Колобок, Дід Мороз, Ведмідь, Вовк, Лисиця. Дія перша. На сцені - внутрішній вигляд хати: вікно, стіл, піч. У хаті баба й дід. Дід. Щось добреньке з’їсти хочу, Тільки що – не знаю сам. Баба. Голови б ти не морочив. Що зварила те й подам. Дід. Борщ і каша ? Ще з обіду В животі від них бурчить. Баба. Вередливий став ти, діду. Що ж тобі іще зварить? Дід. Знаєш, бабо, ти не сердься, – Я, мабуть би, з’їв оце Колобка із борошенця, Та ще вбить туди яйце… (прицмокує) Баба. В нас і борошна немає. Дід. А піди-но, подивись, Може, з дна хоч назмітаєш. Баба (сердито). От же, клятий, причепивсь, Хоч бери тікай із хати.
Дід (теж сердито). Тож не хочу я борщу! Баба. Ну, куди тебе дівати. Будь по-твоєму. Спечу. (Баба виходить). Дід. Ледь погодилась старенька. Так сьогодні ж рік Новий, От і з’їсти щось смачненьке Закортіло, хоч убий. (З’являється баба, несучи у вузлику борошно). Дід. Ну, стара? Чи є хоч трошки? Хоч малесенький спекти? Баба. Назмітала ось із ложку. Підсобляй тепер і ти. Дід. Ти готуй, а я швиденько Принесу іще дровець. Повечеряєм гарненько! (Виходить, по дорозі мовивши до глядачів). Баба в мене – молодець! (Баба ліпить Колобок, який після відповідних слів саджає у піч). Баба. Колобок який! На славу! Ну, ступай собі у піч! Буде дідові забава. (Входить дід. Висипає біля печі дрова). Дід. Швидше, бабо, скоро ніч.
Баба. Та печу ж. Уже виймаю. (Виймає Колобка з печі.) Ач, рум’яненький який! Дід (показує на стіл). Поклади отут, із краю. Баба. Та не будь такий швидкий. Хай він трішки прохолоне, Хай полежить на вікні. Кладе колобок на вікно. Дід. А поділим так його ми Пів – тобі, а пів – мені. (Колобок у цей час стрибає з вікна і втікає.) Баба. (Дивиться на вікно і сплескує руками.) Ох ти, Боже! Де ж він дівся? Діду, Колобок пропав! Дід. От діла. Оце наївся. Баба. Що ж робить? Дід. Якби ж я знав. А смачний був – не забуду! Баба. Завтра кращого спечем. А сьогодні – так і буде – Повечеряєм борщем. (Кінець першої дії.) Дія друга. Зимовий ліс. На дорозі з’являється Колобок. Колобок. В Новорічну ніч, сьогодні, Хто ж це схоче, щоб його З’їли баба й дід голодні?... Поживу ще, ого-го! Втік від баби, втік від діда, Хай шукають всім кутком. Не родився ще, хто снідать Буде завтра Колобком! Десь Мороза я зустріну, Подарунки він несе, І до нього у торбину Я залізу. Геть усе У торбині роздивлюся: Що там є, чого нема. Я нікого не боюся! Не страшна мені зима! (Співає). Я по коробу метений, Я на яйцях спечений, Я від діда утік, Я від баби утік, Та й стрибає – скік – поскік, Бо сьогодні Новий рік. (Колобок зникає в лісі. На дорогу виходить Дід Мороз.) Дід Мороз (співає). Довкола все завіяв сніг, Усе завіяв сніг. Зима ступила на поріг, Ступила на поріг. Я довго брів від тих морів, Що ген на сході в нас, І Новий рік, що там зустрів, Тепер веду до вас. (Зупиняється. Придивляється до слідів на дорозі, промовляє.) От сліди. То хто тут ходить У негоду, в сніговій? Може, вийшов хто по воду? Чи стрічає Рік Новий? Ось я зараз подивлюся, По слідах оцих піду: Може, хто там заблудився? Чи потрапив у біду? (Дід Мороз іде слідом за Колобком і зникає в лісі. З’являється Ведмідь.)
Ведмідь (співає). Я ведмідь –набрідь, Я іду-бреду, І на когось набреду, Бо голодний дуже я, Де ж ти – їженько моя? (Назустріч Ведмедю котиться Колобок.) Колобок (співає). Я по коробу метений, Я … Ой! (Побачив Ведмедя, зупиняється.) Ведмідь. Що за чудо в лісі бачу? І рум’яне, і м’яке. Зараз сяду і заплачу, Як не спробую яке! Колобок. Не попробуєш, напевно, Бо втечу я. Ведмідь (ловить Колобка). Ти куди? Утекти хотів? Даремно. Не пручайся, підожди. Бачиш, їсти дуже хочу. Колобок Ой, пустіть, пустіть мене! Ведмідь Хто попавсь мені на очі - Живота не промене! Колобок. Я вам пісню заспіваю.
Ведмідь. Нею не здивуєш нас. Колобок. Пісню гарну дуже знаю… Ведмідь. Ну, співай (до глядачів) останній раз. Колобок. Я по коробу метений, Я на яйцях спечений, Я від діда утік, Я від баби утік, Коло тебе, Ведмедю (виривається) Теж не буду сидіть. (Вирвавшись з пазурів Ведмедя, Колобок тікає до лісу.) Ведмідь. Ти куди побіг, маленький? Ну, постій же, постривай! Ох, який він був гарненький. Та смачненький. Ай-яй-яй! (Ведмідь бреде в ліс. З другого боку з’являється Вовк.) Вовк (співає). Я Сірий Вовк, іду ліском. І всі мене бояться! Не даром звуть мене Вовком. Бо можу я кусатись! (Назустріч йому – Колобок.) Колобок Я по коробу метений, Я на яйцях спечений… Ой! Знов Ведмідь? Чи хто там? Хто там? (Злякано відступає.) Треба, мабуть, повертать. Вовк О! Вечеря йде до рота! (Ловить Колобка.) Ти надумався тікать? Та постій, побудь зі мною, Як погода? Як зима? Побалакаєм з тобою, Потім – хам! Тебе нема! Колобок Дядьку Вовче, пісню знаю. Сам Ведмідь її хвалив! Вовк То утни. Я підспіваю (до глядачів.) Чудернацьке щось зловив. Колобок (співає). Я по коробу метений, Я на яйцях спечений, Я від діда утік, Я від баби утік, Від Ведмедя утік… (виривається) Утечу і від Вовка - Не спіймаєш Колобка! (Утікає). Вовк (услід). Над Вовком, браток, смієшся? Ще заплачеш, почекай! Як іще раз попадешся - То пощади не жадай! (В цей час на дорозі з’являється Ведмідь.)
Ведмідь Брате Вовче? Чого ходиш? Їсти є що? Вовк Та нема. От по лісі ходиш-бродиш - Все засипала зима. Ну, а ти не спиш, Ведмедю? В тому році, знаю, спав.
Ведмідь Не засну, бо не наївся. Вовк Є пожива, Пісню чув? Ведмідь Колобка? За ним гонюся Так, що досі мокрий чуб. Вовк Може, знайдемо маля те І з’їмо його удвох? Ведмідь Так воно таке завзяте, Що обдурить і сімох. Вовк Що робити? В цей час із лісу виходить Лисиця. Лисиця Що сіренький? З Новим роком, друзі, вас! Вовк Будь здорова. Тут маленький Колобок утік від нас. Лисиця Колобок? Ну що ви, любі. Колобка я приведу. Під сосною чи під дубом Він сховавсь – однак знайду, Лиш скажіть, куди подався? Не його оце сліди? Ще такий не попадався, Щоб мене перехитрив, Щоб від мене втік, Лисиці. Хитра я – ну, прямо страх! Розмовляю, як сестриця, А тоді по лобі – трах! (Іде в ліс, придивляючись до слідів.) Вовк (до Ведмедя). То підем за нею слідом, Бо Лисиця ця така: Не поділиться обідом Як спіймає Колобка. (Вовк і Ведмідь виходять. З’являється Дід Мороз, роздивляється сліди.) Дід Мороз Що тут сталось? Слід Лисиці, Вовка і Ведмедя слід. Мабуть, кляті хижаки ці Щось ловили на обід. Треба знову йти по сліду Хто це їм до рук попавсь? Швидше, швидше, старий діду! Вітер тільки розгулявсь. (Дід Мороз поспішає в ліс. Виходить Лисиця.) Лисиця (співає). Я Лисичка, я сестричка, Не сиджу без діла - Я гусяток пасла Полювать ходила. (Назустріч їй – Колобок.) Колобок Я по коробу метений, Я … Ой! (Злякано відступає.) Лисиця (ласкаво). Ти мене не бійся, друже, Я не Вовк, тебе не з’їм. Мабуть, змерз у лісі дуже? Заблудився? Де твій дім? (Колобок продовжує відступати.) А, то Вовк, Ведмідь прокляті, Налякали Колобка. Я їм дам! Які зубаті! Я, Лисиця, не така. Не зобиджу навіть мухи. Я тобі допоможу. (До глядачів.) От дурне. Розвісив вуха, Дума, правду я кажу. Колобок Як я радий, люба тьотю, Навіть важко передать. Може, вам за цю турботу Гарну пісню заспівать? Лисиця Добре, любий, добре, милий. Голос є – то заспівай, Буду дуже я щаслива (сідає). Я вже слухаю. Співай. Колобок Я по коробу метений, Я на яйцях спечений, Я від діда утік, Я від баби утік, Від Ведмедя утік, І від Вовка утік, Та й стрибаю – скік – поскік, Бо сьогодні Новий рік! Лисиця Голосок у тебе милий, Тільки слів не розібрать: Хтось тікав, когось ловили… Підійди-но, ближче, сядь. (Колобок сміливо підходить до Лисиці.) Колобок Я по коробу метений, Я на яйцях спечений, Я від діда утік… (Лисиця хапає Колобка і сміється.)
Лисиця Доскакався? Весь свій вік Я одне лише робила - Маю практику, повір - Звірів та людей дурила. Ти – людина, а чи звір? Колобок Ой рятуйте! Поможіть! Ой, хто в лісі, допоможіть! Лисиця Дужче, дужче! (Кусає Колобка.) Колобок Не кусайте! Лисиця Он і справді хтось біжить. (Вбігають захекані Вовк і Ведмідь.) Ведмідь Ну, Лисиця, ей, сестриця, Хто б зробить таке зумів! (Захоплено розводить руками.) Вовк (грубо). Годі вже. Давай ділиться. Я б і сам його зловив.
Колобок Відпустіть, я пісню знаю… Вовк Так-так-так. Уже співав. Обдури того, що з краю (Показує на Ведмедя). Ведмідь (до Вовка сердито). Не на того, брат, напав. Зараз дам, то будеш знати, Як з ведмедем жартувати!
Лисиця Годі вам. Ми всі зубаті. Ведмідь Не замовкне – буде знати!
Лисиця Ну, почніть отут ще биться. Вовк (до Ведмедя). Гнать тебе і звідси слід! Лисиця Друзі, друзі! Бережіться! (З’являється Дід Мороз.) Дід Мороз Ось куди привів цей слід! Що, розбійники? Закону Ви не знаєте мого? Заморожу вас до скону! (Піднімає палицю, наближається.) Колобок Заморозь їх! Бий його! (Штовхає Ведмедя в живіт, ховається за спину Діда Мороза.)
Лисиця А який закон, дідусю? Щось не чула я. А ви? Вовк Ні, не чули. Ведмідь (тихо). Я боюся. Вовк (тихо). Не зносить нам голови.
Дід Мороз А закон такий: хто іншим Кривду ніс – хай згине сам! Ведмідь Діду, ми не будемо більше! Лисиця Ти повір, дідусю, нам.
Дід Мороз Що ж, як проситесь - повірю. Зустрічайте Новий Рік. Тільки жить повинні в мирі Від сьогодні ви – повік. Ведмідь Ми не скривдим більш нікого! Колобок Можна пісню заспівать? Дід Мороз А чого ж? Ставай у коло, А музика буде грать. Дід Мороз Отак пригода нині Трапилася в дідуся. Подарунки ще в торбині, Але казочка – уся. Грай же, музико, гучніше - Нехай стане веселіше! Весело і гарно грай, Всіх до пісні закликай! Пісня
8-й учень За вікном біліє сніг, падають сніжинки, А у залі гомін, сміх, бо прийшла ялинка. Ця красуня лісова від іграшок сяє. Весь зал наш співа, рік Новий стрічає. 9-й учень Ялинко, ялинко, вогні засвіти, Малята у гості до тебе прийшли. Раз, два, три – сяй, ялинко, і гори. Ялинка Цілий рік я тихо спала, Не росла, а все чекала, Що прийде, прийде мій час! Буду в гостях я у вас! Будуть дітки біля мене, На моїх гілках зелених Спалахне вогнів багато І засяє хата в свято! Всім бажаю щастя й миру В кожну хату і квартиру! Хліб святий на стіл Вам, люди! В душі – спокій. Хай так буде! Ось, погляньте, як я сяю! З Новим роком всіх вітаю!!! 10-й учень Здрастуй, люба нам ялинко, Здрастуй радісна пора. Каблучки цокочуть дзвінко, Веселиться дітвора. (За сценою чується, як гуде ведмідь: «У-у-у!») Ялинка Тихо, тихо, тишина. Ой, ви чуєте? Луна Прокотилась через ліс Хто ж це тута? Озовись. (Вилазить Ведмідь.)
Ведмідь Не лякайтеся малята, Прошу вас до себе в ліс Тут іще живуть звірята Зайці, Білка, Вовчик, Лис. Поговоріть зі мною сміло, Я ваш друг – старий Ведмідь Вас якесь напевно діло Привело сюди – кажіть? 11-й учень Ой, Ведмедю! Дуже раді Ми були б твоїй пораді Може нам розкажеш ти Де Снігурчин дім знайти? Ведмідь Я Снігурчин знаю дім, Сам не раз бував у нім. 11-й учень То, будь-ласка, поможи! Ведмідь Поможу обов’язково, Вчасно вернетесь в свій зал Та звірятам дав я слово Запросити їх на бал. 12-й учень На бал? Звірят? Ми про таке й не чули! Ведмідь Бачу то вам дивина, Що святкує звірина Зараз тут посеред зали Ми почнем свої забави.
1-й заєць Ми вухатенькі зайці, Ми веселі стрибунці На галяві лісовій Поведем таночок свій! 2-й заєць Ми тобі, Ведмедю, Будемо співати Про ялинку нашу, Про веселе свято!
Лисичка Я Лисичка, я сестричка, Має дуже гарну звичку Лінуватись не люблю І за це себе люблю. Я Лисичка не проста - В мене шубка золота. Я зайчаток не поїм Поспіваю пісню їй. (Виходить Вовк.) Вовк Чую діти є в ліску, Що робить їм в ніч таку? Заблудилися вони, А піду но я туди. Ведмідь Сірий Вовче, постривай! Ти дітей не зачіпай, Ми знайти Снігурку хочем. Вовк Гей, малята і звірята, Не вчиню я вам біди, Буду з вами святкувати А ходить лишень сюди. 13-й учень Гей Снігуронько! Малята просять всі тебе на свято. Не відмов, Снігурко, нам, Саночки тобі подам. (Входить Снігурка, вклоняється дітям і звірятам.) Снігурочка Я – Снігуронька маленька, Сніжна дівчинка гарненька. З Новим роком вас вітаю, Щастя, радощі бажаю! Я люблю мороз і вітер, І замети снігові. І зі мною всі звірята Люблять гратися в ліску. А сьогодні круг ялинки Веселитиму я діток. Гей, сніжиночки, до мене, Святкувати вже пора! Закружляєм – хай радіє В нашім залі дітвора! 1 Сніжинка Ми – сніжинки, наша мама – це зима, А Мороз – наш рідний батько, В світі кращого нема! 2 Сніжинка Він малює сріблом вікна, Самоцвіти роздає, І до танцю нам, сніжинкам, Він на вітрі виграє! 3 Сніжинка Разом з вами у цій залі, Де панують жарти й сміх, Хочем рік новий зустріти І розважити усіх. 4 Сніжинка А тепер мерщій до справи, Залишаємо забави. Від Снігурочки наказ - Ми отримали якраз – Любо свято зустрічати У таночку закружляти. (Звучить музика. Снігурочка та Сніжинки виконують танець.) 14-й учень Триває свято наше любе Ялинковий рік новий. Йде до нас в яскравій шубі Гість знайомий, дорогий! 15-й учень Ой, Дідусю наш хороший, Ти прийди до нас з морозом! Швидше стукай у вікно, В гості ждем тебе давно. Ми всі разом стали, Разом погукали: - Гей, Морозе, йди, до нас Новий рік стрічати! (Діти гукають Діда Мороза.) Дід Мороз Любі хлопчики, дівчата! Ось і я, з веселим святом. Я казковий сивий дід. Мене знає цілий світ. Я з дарунками мандрую, Щастя й долю всім віщую. Снігурочка Хай гримить веселе свято, В’ється масок шумний рій Дав вам радості багато Рік минулий, рік старий. Дід Мороз Разом з ним і ви зростали На нову ступали грань, З ним мужніли, набирали Сил нових і вірних знань. Снігурочка Так грими, веселе свято, Вийся масок шумний рій, Йди слідом за старим братом Рік щасливий, рік новий. Новий рік От і я не забарився Щойно, друзі, народився. В Новім році, в добрім році Всім бажаю на уроці Буть уважними завжди, А не так туди-сюди, Так, щоб дома і у школі Не лінилися ніколи. Старий рік Приймай Новий рік естафету, А я піду вже на спочинок, А тобі, Новий рік, нові відкриття І подвиги здійснювати. Працюй усюди, День у день, І знаєш, хлопче, для людей, Що маєш все віддай. Звучать куранти, вже пора. Із двору йти мені Щоб не було – держись, малий! Ні пуху, ні пера! Дід Мороз Любі діти! Милі діти! Настав прощання час! Тож приймайте на прощання Наші кращі побажання! Снігурочка Хай вам сонечко сміється І наука хай дається. Не привчайтесь у роботі Відкладати все на потім. Дід Мороз Хай щастить вам, діти, всюди, Хай ростуть з вас гарні люди.


Приложенные файлы

Добавить комментарий