Самоаналіз уроку інформатики Уведення даних до комірок: текст, число. Редагування даних таблиці. Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення.


Самоаналіз уроку інформатики
Клас: 7-Б (1-ша підгрупа) - клас вікової норми, з достатнім та середнім рівнем засвоєння знань.
Дата проведення: 24.02.2016р.
Тема: "Уведення даних до комірок: текст, число. Редагування даних таблиці. Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення".
Мета:
навчити вводити дані у комірки та редагувати їх вміст, копіювати, переміщувати й вилучати вміст комірок і діапазонів комірок; сформувати поняття: автозаповнення;
сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості; розвивати вміння чітко й лаконічно висловлювати свої думки, збагачувати мовлення учнів; формувати вміння застосовувати знання та навички з різних предметів;
виховувати: організованість та дисципліну, старанність, акуратність під час роботи; інтерес до інших предметів, уміння проводити об’єктивну самооцінку.
Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань ( комбінований).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуально-відокремлена.
Кабінет підготовлений до уроку, комп’ютери увімкнені, на режимі очікування.
Урок з даної теми проведено згідно календарно-тематичному плануванню та відповідає програмі викладання інформатики у 7 класі за новим Державним стандартом. Урок в даній темі - 4-ий.
Урок пройшов згідно плану, всі етапи уроку витримано.
Організаційний етап (2хв.): короткочасність організаційного моменту, швидке включення учнів у діловий ритм роботи.
Перевірка домашнього завдання (5хв.): проведено з використанням інтерактивних технологій у вигляді тестування.
Підготовку учнів до засвоєння нових знань (мотивація) (5хв.) провела з використанням "мозкового штурму" у вигляді розв'язування ребусів, завдяки чому учні за допомогою вчителя визначили тему та мету уроку. Вмотивувала учнів на вивчення нової теми за допомогою життєвої ситуації - таблиці руху потягів.
При вивченні нового матеріалу (10хв.) застосовувала презентацію, усне пояснення з елементами еврестичної бесіди - діалог «учитель-учні», використовуючи тісний зв'язок між теоретичним матеріалом, який учні вивчали на попередніх темах та уроках.
Первинне закріплення знань (10хв.) проведено із застосуванням елементів ігрової технології (гра "Так-Ні") та роботи в зошиті.
Для первинної перевірки засвоєння знань; контролю та самоперевірки (10хв.) запропонувала учням виконання практичної роботи. На уроці учні свідомо і активно застосовували свої знання та вміння, тому більшість з них справились з поставленими завданнями. Практичне завдання показує тісний зв'язок теми, яку учні вивчають, з іншими предметами (математикою, географією, англійською мовою) та реальним життям.
Підведення підсумків (2хв).Учні старанно виконували поставлені завдання. Вони мали можливість самостійно оцінити свої результати роботи на уроці і висловити свою думку про урок (прослідковується зворотній зв'язок).
Домашнє завдання (1хв.) різнорівневе, що дає можливість учням самостійно регулювати свої можливості.
Темп заняття був помірним.
Поставлену мету досягнуто.

Приложенные файлы

Добавить комментарий