Тема. Яке значення має для людини сімя

Тема. Яке значення має для людини сім'я
Мета. Ознайомити дітей з поняттями "сім'я", "покоління", допомогти становленню моральних уявлень учнів про сімейні стосунки, з’ясувати важливість сімейних обов’язків, виховувати почуття гордості за свою сім'ю.
Очікувані результати
Характеризувати свою поведінку в колі сім
·ї;
Наводити приклади сімейних свят і традицій;
Розповідати про важливість виконання своїх обов’язків у сім
·ї»;
Пояснювати причини виникнення та варіанти розв’язання конфліктів.
План змісту урок
Ц чому цінність сім
·ї.
Чому ми виконуємо сімейні обов’язки.
Як уникати конфліктів у стосунках з рідними.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання. Засоби мультимедіа, презентація до уроку
Хід уроку.
1. Організаційна частина. Створення емоційно – позитивної атмосфери уроку.
Встаньте діти, всі скоріше,
Посміхніться всім миліше.
Привітайтесь: “Добрий день!”
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Діти коротка розповідають про героїв, які відчули муки совісті і змінили свою поведінку.
IIІ. Актуалізація опорних знань.
Вступне слово вчителя.
Розв’язання ребусу (слайд 1 ) 7Я.
Яке значення має слово « сім'я»? (слайд 2)
Як ви думаєте яка тема сьогоднішнього уроку? (відповідь дітей)
ІУ. Представлення теми урок його мети, постановка проблемних запитань. (слайд 3)
Що поєднує між собою людей, які входять до складу «сім'я»?
(відповідь дітей) (слайд 4)
Як ви думаєте, коли з’явилося слово «сім'я»?
(відповідь дітей)
А про це зараз розкаже вірш (прослухування вірша) (слайд 5)
Коли з’явилось слово «сім'я»?
Колись про нього не чула Земля –
Євє сказав на весілля Адам:
Зараз тобі сім питань я задам:
Хто діточок народить, богиня моя?
Єва покірно сказала: «Це я?»
Хто їсти зготує, радість моя?
Єва тихенько сказала: «Це я»
Хто одяг пошиє, щоб тепло було,
Мене приголубить, прикрасить житло?
"Я, я", - тихо мовила Єва: "я, я",
Сказала вона знаменитих сім "Я"
Ось так на Землі з'явилася сім'я.
У. Робота над темою уроку.
1. Гра "Мікрофон". (слайд 6)
- Хто ми для своїх батьків? (Діти).
- Хто ми для бабусь та дідусів? (Онуки).
-Кого в сім'ї називають берегинею? (Маму).
- Як можна одним словом назвати всіх близьких родичів? (Родина).
2. Робота в групі.
- Утворилася сім'я, в якій дві половинки стали одним цілим. Молода дружина увійшла до будинку чоловіка, але не лише у неї, але і у чоловіка з'явилися нові родичі. А чи знаєте ви, що в існує більше 200 понять для визначення родинних стосунків? У давні часи, не такі далекі від нас, цими поняттями користувалися постійно. Зараз вже мало хто їх пам'ятає, можна навіть сказати, що вони "успішно" забуті.
І щоб згадати їх, пропоную таку гру: перед вами фігурки людей різного віку, треба назвати: ким можуть приходитися один одному ці люди у родині. (слайд 7 )
Робота з підручником (Данилевська , Пометун) стор. 61. Робота з текстом. (слайд 8)
Спробуйте витлумачити символи родини, що їх придумали  наші герої. Чи погоджуєтеся з думкою, що сім'я - це ніби маленьке королівство, у якому кожен має змогу відчути себе королем?
Творче завдання. Давайте розглянемо малюнки емблем сімей і спробуємо зробити емблему власної родини. (слайд 9)
(діти роблять презентацію своїм емблемам)
Хвилинка відпочинку.
Діагностична гра. Давайте трішки пограємо. Ви одержали чоловічі і жіночі фігурки. А зараз візьмемо кольорові олівці і розфарбуємо їх. На дошці ви бачите квартиру, в якій будуть жити наші паперові чоловічки. Помістіть їх туди, куди захочете. (якщо в кольорі чоловічків переважає блакитний або синій, - дитина відчуває радість у спілкуванні з близькими, якщо зелений – дитина спокійна, якщо жовтий, жовтогарячий – тривожно, якщо коричневий, чорний – дитині погано.
Робота в парах. Обговоріть, что таке «сімейні традиції» чи потрібні вони в сім
·ї. (слайд 10)
А чи є у вас обов’язки перед родиною?
(на цьому етапі уроку проводиться гра «М’яч». Той, у кого м’яч, називає свої обов’язки в сім
·ї й говорить ім’я того, кому він кидатиме м’яч для продовження гри ) (слайд 11)
Робота з уявним мікрофоном. За допомогою уявного мікрофону, оцініть себе: чи всі сімейні обов'язки ви виконуєте сумлінно? Які іце обов'язки ви б мог ли взяти на себе, щоб полегшити життя своїх близьких?
10. Робота над проблемним питанням.
Вибери, чому ти хотів навчитися
у кожній сім
·ї, а що б хотів змініти? (слайд 12)
(учні виказують свої думки)
Чи можуть у таких ситуаціях виникати конфлікти?
11. Робота з підручником. Завдання 6 сторінка 66.
Сформулювати 10 правил, що визначають, як уникнути конфлікту з рідними. 5 із них повинні мати характер ствердження, а 5 – заперечення. (слайд 13)
(учні зачитують записані правила, аналізують їх)
12. Робота в парі.
Розгляньте малюнок (слайд 14). Обговоріть, які помилки припускають члени сім
·ї.
У. Підсумок уроку. (слайд 15)
- Що з сьогоднішнього уроку ви візьмете з собою за правило життя, а що в своїй поведінці викинете у смітник. (на дошці прикріплені малюнки валізи та смітника)
У1. Домашнє завдання.
Обрати будь-яке із завдань на сторінці 67, поділитися з батьками виробленими правилами сімейного життя. (слайд 16)
А наш урок закінчується. Я бажаю щастя вашим родинам і цей «Гімн сім
·ї» , який зараз прозвучить буде девізом для вашого майбутнього.
(слайд 17)








13PAGE 15







Приложенные файлы

Добавить комментарий